Ameliyatlar

Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı

Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı

Halk arasında kapalı bel fıtığı ameliyatı olarakta bilinen endoskopik yöntem temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Endoskop yardımlı sistemler ve tam endoskopik yöntem. Endoskop yardımlı temel olarak sistemler mikrodiskektomi ile aynı yöntemlerdir. Faklı olarak mikroskop yerine endoskop ( Kamera ) kullanılır.
Boyun Düzleşmesi

Boyun Düzleşmesi

Boyunda en sık rastlanılan problem boyundaki kasların aşırı gerilmesi ile oluşan aks düzleşmesidir. Normalde C harfi şeklinde olan boyun düz bir çizgi şeklini alır.
Boyun Fıtığı

Boyun Fıtığı

Kafa tabanından itibaren 7 adet omur cisminden oluşur. Her omur cisminin ortasında, beynin devamı olan omurilik bulunur. Vücudun çeşitli yerlerinden beyine dönen duyular veya beyinden vücuda dağılan emirler omurilik içinde seyreder.
Bel Ağrıları

Bel Ağrıları

Bel ağrılarının birçok nedeni vardır. Sadece belde ağrı varsa kaslarla ilgili problemlerden yani romatizmal hastalıklardan, duruş ve oturuş bozukluğundan, soğuk algınlığından veya aşırı yorgunluktan şüphelenilmelidir.
Sırt Ağrıları

Sırt Ağrıları

Sırtın fonksiyonel yapısı; on iki omur, arkada faset eklemleri, omurlar arasında önde disk denen yastıkçılar ve arkada deliklerden çıkan spinal sinirlerden oluşur. Sırt omurga hareketleri; göğüs kafesinden dolayı, boyun ve bel omurga hareketlerine göre daha azdır.
Bel Fıtığı

Bel Fıtığı

Bacak ağrısı ile birlikte olan bel ağrılarının en sık rastlanılan nedeni bel fıtığıdır.Tıp dilinde disk hernisi olarak adlandırılan bel fıtığının toplum içinde rastlanma sıklığı onda bir gibi yüksek bir düzeydedir.
Bel Kayması

Bel Kayması

Bel kayması, bizi taşıyan omurga kemik sisteminin birbiri üzerinde kayıp omuriliği sıkıştırması, oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Yürürken sık sık durma isteği bacaklarda uyuşma, yanma hissi ortaya çıkan bu rahatsızlık tedavi edilmezse idrar tutamama, cinsellik kaybı, yürüyememe, belden aşağısını hissetmeme gibi sonuçlara da yol açabilir.
Kanal Darlığı

Kanal Darlığı

Tıp dilinde "Lomber Spinal Stenoz" denilen kanal darlığı, omuriliği çevreleyen kemik ve bağ dokusunun kireçlenmeye uğrayarak omuriliğe bası oluşturması durumudur. Genellikle 55 yaş üstü kişilerde görülür. Bayanlarda erkeklere göre daha fazla rastlanmaktadır.
Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu

El parmaklarına giden median sinir bir bağ dokusu kılıfı içinden geçer bu klıfa tünele benzediği için karpal tünel denir. Bu tünel çok kullanılmaya ve kireçlenmeye bağlı olarak kalınlaşır ve içinden geçen siniri sıkıştırır.
Ulnar Sinir Baskısı

Ulnar Sinir Baskısı

Eğer 4. ve 5. parmaklarımızda uyuşukluk hissediyorsak ve dirseğimizden başlayan bir ağrı varsa ulnar sinir basısından şüphelenmek gerekir.

Anlaşmalı Kurumlar